Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satelit

Moc mě ta zpráva neuklidnila, protože sami vědci dosud nevědí, kdy spadne, kam spadne, jaká jeho část shoří při průniku atmosférou. Jediné co ví, je to, že to bude tuto noc.

Před chvilkou jsem se dívala na nejaktuálnějsí vývoj. Tak Amerika prý si už může oddychnout, tam nespadne nic. Ovšem podle posledních výpočtů a počítačových simulací to vypadá, že by zbytky toho, co 20 let obíhalo Vesmírem, mělo spadnout na sever Itálie. Snad, ale ještě bude důležité, jak silný bude v době pádu vítr.

Itálie - mám tu zemi moc ráda. Jezdím tam pravidelně a je to moje srdeční záležitost.

Italia bella.

Sever Itálie je hodně široký pojem a já jen doufám, že maximum toho, co má spadnout opravdu shoří. Sever Itálie to je Toskánsko, kolébka renesance a jedno z nejkrásnějších míst. Sever jsou i Benátky, se svými kanály, gondolami, jejich Ponto Rialto a Piazza San Marco. Sever Itálie je Milano s jeho nádhernou katedrálou. Sever jsou i Alpy. Sever Itálie jsou i lidé, kteří tu žijí. Italská civilní obrana už vydala pokyny a instrukce, jak se obyvatelstvo má chovat.

Moje sestra je ted' v Itálii.

Ne, ještě nejdu spát. Budu i dál sledovat, kam trosky satelitu míří. Jen si říkám, proč zrovna Evropa? Nebude-li to Itálie, tak kdo? Francie? Nebo zavane vítr?  Sdělení vědců a vědátorů, že za celou éru zatím zbytky z Vesmíru zranily jen  jednoho člověka, mě totiž moc neuklidňuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář